piątek, 8 kwietnia 2016

w korkowych opowieściach ... sobota jako leniwiec


Kolejna odsłona ... kurtyna w górę i na scenie dnia błyszczy Sobota ... dzisiaj obsadziłam ja w roli głównej w moich korkowych opowieściach ...

Sobota .... leniwy poranek 

tekst opublikowany 23 listopada 2013
Sobotni poranek z trudem  otwieram oczy ... ciężkie powieki stawiają opór, jakaś siła przytrzymuje je i walczy o tę odrobinę snu.
Sobota śpij, nie podnoś powieki, śpij .... Nie dzisiaj mówi Głos Organizator, otwieraj oczy ... "kto wcześnie wstaje, temu Pan Bóg daje" ... daje? to słowo klucz  niczym otwieracz do konserw wyraźnie pobudziło, znacznie bardziej niż dalszy bełkot Organizatora ... już siódma, zaczynaj dzień ... ble, ble, ble ... daje to jest coś! ... Dobrze, już dobrze powoli, z mozołem rusza organizm ... zamglonym wzrokiem omiata wnętrze, nic nie widzący automat ludzki człapie do kuchni sterowany jedną myślą przewodnią : kawa. Jasna, prosta, klarowna informacja kawa i dalej krok po kroku  budzi się życie i dzień. Dzień bez nadzwyczajnych planów, taki zwykły, spokojny dzień mrówki robotnicy jakich wiele w tym mrowisku życia ... sobotni poranek ... już wiem, że pomysł +Kolorowe Smaki Życia marsz po zdrowie dzisiaj będzie bardziej pełzaniem po przetrwanie :)

© tekst i zdjęcia autorstwa Ireny Majoch
e-mail: kontakt[ małpka ]lebrum.pl


Kolorowe Smaki Życia

1 komentarz:

  1. the information is very good. I'll very happy feeling if you komentarz in my blog ;) thanks viloxsofis

    OdpowiedzUsuń